Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ram 2478023



*

nr 247 8023


Ram

barock, innermått 75x94


Utrop:

12.000 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 10 juni 2003
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock ram
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:29
  • 6682 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:41




Ladda ner broschyr